Co je to teplý držák?

2023-06-14 12:06

Při stavbě domu chceme, aby byl teplý a těsný a aby udržel teplo uvnitř. Proto je důležité budovu izolovat a dbát na to, aby byly použity materiály s vysokými izolačními parametry. Po nákupu energeticky úsporných oken se vyplatí dbát na jejich správnou montáž, aby plnily svou úlohu. Co je to teplá montáž a co zahrnuje?

teplý držák

Teplá montáž – před čím chrání budovu?

Stěny v novostavbách se obvykle skládají ze 2 nebo 3 vrstev, které zahrnují izolační vrstvu budovy. Správně namontovaná okna zabraňují hromadění vody v izolačních vrstvách stěny, což zabraňuje vzniku plísní a vlhkosti uvnitř stěny. Správná izolace budovy ji ochrání před tepelnými ztrátami a vznikem tepelných mostů.

Co je to teplá montáž?

Teplá montáž se často označuje jako třívrstvá montáž. Jedná se o trvanlivé a účinné utěsnění míst, kde je okno zasazeno do rámu. Třívrstvá montáž okna eliminuje únik vzduchu. Teplá montáž se neprovádí v budovách z masivního zdiva. 

K základní izolační vrstvě se přidávají další dvě vrstvy, které plní následující funkce:

  • paropropustná izolace – její funkcí je chránit vrstvu před povětrnostními vlivy, je to vnější vrstva.
  • parozábrana – chrání polyuretanovou pěnu před vlhkostí zevnitř budovy; jedná se o vnitřní vrstvu.

Správně provedená teplá montáž oken zachová vysoké tepelně izolační vlastnosti budovy a ušetří peníze za vytápění budovy.

Naše webové stránky používají internetové značky, jako jsou soubory cookie, ke shromažďování a zpracování osobních údajů za účelem personalizace obsahu a reklamy a analýzy návštěvnosti webových stránek, aplikací a internetu. Soubory cookie jsou data IT uložená v souborech a uložená ve vašem koncovém zařízení (tj. v počítači, tabletu, chytrém telefonu atd.), která váš prohlížeč odesílá na server pokaždé, když z tohoto zařízení přistupujete na webové stránky při návštěvě stránek na internetu.

Naše webové stránky používají nástroje Google Analytics, Google Tag Manager a Google Ads vyvinuté společností Google LLC. Kliknutím na tlačítko 'Souhlasím' přijímáte ustanovení naší smlouvy. Zásady ochrany osobních údajů. Přečtěte si kliknutím na odkaz.